У реформуванні НСТУ Аласанії може завадити лише брак коштів – юрист ІМІ

10:37 18.04.2017 Громадське радіо

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко розповів, як він оцінює перебіг конкурсу на голову Суспільного мовника та про те, чи можуть у новообраного очільника з’явитися перепони у роботі

Євгенія Гончарук: Зураба Аласанію обрали очільником НСТУ. Довкола виборів було багато напруги, як Ви оцінюєте перебіг конкурсу?

Роман Головенко: Так, напруги було багато, у деяких випадках вона була штучною, зі спробами замінити одного члена Наглядової ради чи спробами змінити деякі правила цього конкурсу. Але, обравши Зураба Аласанію, думаю, та траєкторія, яка була задана ним упродовж двох років, вона збережеться. Але, далеко не все залежить від керівника Суспільного мовника, багато залежить від зовнішніх факторів, таких як фінансування, адже в основному воно бюджетне, від того, наскільки аудиторія готова до суспільного мовника.

Євгенія Гончарук: Чи слушні були побоювання громадськості та журналістів щодо втручання у конкурс на голову НСТУ?

Роман Головенко: Втручання можуть бути завжди. У нас був етап формування Наглядової ради, призначення керівника вже як виконавчого органу. Від ризиків важко застрахуватися. А щодо процедури, ті зауваження, які були, що спершу було заявлено, що таємним голосуванням обирається керівник Суспільного мовника, і так його і обирали, а потім були заклики, щоб було відкрите голосування. Це не панацея. Завжди можуть бути негативні впливи. Проблема загалом у стані суспільства, через цю недорозвиненість демократичних інститутів і недорозвиненість демократичних практик.

Євгенія Гончарук: Наскільки вільний у своїх маневрах зараз новий очільник НСТУ?

Роман Головенко: Думаю, хіба що буде право вето умовне у Наглядовій раді з приводу того, щоб певних осіб не призначати у правління, якщо для більшості ради хтось виглядатиме дуже неприйнятним. Є вже керівник і це мала би бути його команда.

Громадське радіоcomments powered by Disqus