Власник – журналіст – аудиторія: від чого залежить контент волинських медіа (ч. 2, Преса)

14:39 20.02.2017 Богдана Стельмах, для "4 влади"

Чи замислюється людина, беручи до рук газету, відкриваючи сайт інтернет-видання чи вмикаючи якийсь телеканал, кому належить те або інше медіа? Чому саме таке його основне тематичне і змістове наповнення? Як визначається контент? Чому інформація про одні й ті ж події та явища в різних медіа подаються по-різному? Це бачення журналіста чи редакційна політика ЗМІ?

Друковані видання

Із друкованих видань, які поширюються на область, сьогодні залишилося кілька: «Волинь-нова», «Волинська газета, «Вісник», «Волинські новини», «Сім’я і дім», «Твій вибір». А мешканці Луцька можуть іще читати «Луцький замок».

Незалежна громадсько-політична газета «Волинь-нова» – послідовниця колишньої найпоширенішої в області «Волині». Її тижневий наклад становить в середньому 160 тис. примірників. Видання є одним із найвідкритіших для читача в контексті оприлюднення інформації про засновників і редколектив. Згідно з вихідними даними, заcновником газети є Волинська обласна рада і трудовий колектив редакції.   

 
 
Газета завжди перебувала на проукраїнських позиціях, хоча під «*» (зірочкою) розміщувала тексти від різних політичних сил і політиків, дрібнесеньким шрифтом пояснюючи, що такі матеріали друкуються на правах реклами (чи розгледить хто той напис без лупи і наскільки то відповідає українському законодавству – інша тема розмови). Для свого читача «Волинь-нова» пропонує матеріали на різні актуальні в суспільно-політичному житті теми, а також поради і життєві історії. Пересічний читач навряд чи помітить вплив облради на редакційну політику видання, проте при прискіпливому аналізі він таки проглядається.
 
Громадсько-політичний тижневик «Волинська газета», наклад якої не афішується (вказано, що «згідно із замовленням №»), теж подає інформацію про засновників: ними є Волинська ОДА, трудовий колектив і Обласний благодійний фонд «Останній солдат».
 
Відповідно до даних держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції, БФ «Останній солдат» займається наданням соціальної допомоги без забезпечення проживання. Одним із його засновників є головний редактор видання Володимир Данилюк.
 
 
 
Щодо іншого співзасновника – Волинської ОДА, – то з новим керівництвом у редколективу не склалося і навіть визрів серйозний конфлікт, що вплинуло і на подальше висвітлення діяльності цього органу влади.
 
 
Загалом видання приділяє багато уваги гострим громадсько-політичним питанням, які виникають в області, зокрема – й діяльності органів влади й місцевого самоврядування, проте великий шмат газетного простору належить життєвим історіям звичайних людей «із глибинки».
 
«Луцький замок» – єдина міська комунальна газета, заснована Луцькою міською радою. На сторінках якої можна прочитати про добрі справи міської влади, її керівництва і депутатів, а також – рішення, регуляторні акти, розпорядження.
 
 
 
Крім того, це єдина газета в Луцьку, яка досі не має сайту. Із 2010 року щорічно з міського бюджету видання отримує 390 тис. грн. (при накладі 3000 примірників), що складає 45% від усіх надходжень. Хоча про наклад можемо тільки здогадуватися. Вплітатись у процес роздержавлення редколектив поки не поспішає, хоча документи вже подано. Принаймні про це йшлося на засіданні постійної комісії Луцької міської ради з питань комунального майна та приватизації.
 
Дивно, але засновником Всеукраїнської газети «Вісник + К» є Всеукраїнська газета «Вісник + К». Принаймні, так вказано у вихідних даних видання:
Однак, у згаданому вище реєстрі Мінюсту вказано, що це – приватне підприємство і його засновником є Хотимчук Євген Якович, тобто – шеф-редактор видання.
 
 
Видання спеціалізується на скандальних темах у сфері політики, світського життя і доль пересічних громадян. Тут можна знайти детальну «інструкцію» пограбувань, вбивств і зґвалтувань, замовні матеріали від політиків і на них (так звану «чорнуху»), містичні історії, поради гадалок з привороту та відвороту, лайфівські історії кохання (часто реальні) тощо – все, що підійде і буде зрозумілим простому читачеві, адже бізнес має приносити прибуток.
 
Засновником і видавцем Інформаційної газети «Твій вибір» є ПП «Твій вибір», а його засновником – Хотимчук Тарас Євгенович.
 
Тут розміщено матеріали на соціальну тематику, здоров’я, історії про знаменитостей, життя простих людей, гороскопи, кросворди тощо, а також – замовні матеріали про діяльність органів влади й бізнесу, а в період виборів – і політичних сил та політиків.
 
Газета «Сім’я і дім» заснована редакцією газети «Сім’я і дім. Народна трибуна».
 
 
Як і радіо «СіД FM», видання входить у найбільший на Волині медіа-холдинг «CIDMEDIAGROUP», який належить інвестиційній групі «VolWest Group».  Зважаючи на назву видання, його інформаційне наповнення зорієнтоване на широкий загал читачів. Редколектив інформує їх про суспільно-політичні події в країні та області, проте найбільше зосереджується на побуті, життєвих історіях і стосунках людей, друкує рецепти й усілякі поради тощо. Її добре почитати після важкого робочого дня.
____________

Про контент інших медіа Волині читайте в попередньому та наступному матеріалах.

Текст: Богдана Стельмах, регіональна представниця ІМІ у Волинській області, для сайту "Четверта влада"comments powered by Disqus