IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Військові пояснили журналістам та блогерам, як не варто повідомляти про АТО

Військові розповіли журналістам, блогерам та звичайним громадянам, яких правил варто  дотримуватися під час публікування інформації про хід антитерористичної операції на сході України.
Відеоролик про це підготувала Інформаційна група Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України у м. Львів.
 
Військові експерти розповіли, які проблеми можуть виникнути в армії через необдумані повідомлення у пресі та соцмережах. Нагадали також, про що саме та чому не можна розповідати за жодних обставин. Йдеться про такі дані: рух військ та місця їхньої дислокації, інформація про особовий склад, інформація про військову техніку та її кількість, власні назви військових підрозділів.

Досвідчені військові радять фотографам та операторам не знімати номерні знаки на техніці, шеврони підрозділів; не фіксувати загальні плани місцевості. Вони також наголошують, що в кадр не повинні  потрапляти орієнтири, як-то високі дерева. Потрібно також уникати демонстрації пошкодженої військової техніки.  
 
Експерти нагадали, що про смерть рідних родичі мають дізнаватися не з медіа, а від психологів. Медійникам також порадили, як спілкуватися із пораненими та як висвітлювати їхні історії.

"Mediasapiens"

Ще Поради для журналістів