IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2017 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

48

4

19

Кібербезпека: 12 корисних порад

1 . Завжди використовуйте безпечне інтернет-з'єднання

Особливо важливо дотримуватися цього правила при заповненні форм в інтернеті. У цьому випадку, в адресному рядку вашого браузера ліворуч повинні відображатися літери https:// замість http://.

2 . Використовуйте псевдоніми та розширення

Використовуйте різні псевдоніми і спеціальні розширення для різних веб-сервісів. Ось за цим посиланням можна знайти спеціальні розширення для браузерів, які допомагають гарантувати вашу безпеку. Переконайтеся, що у WiFi-роутера у вас вдома і на роботі правильні настройки безпеки.

3 . Завантажуйте файли з обережністю

Шкідливе програмне забезпечення може міститися у файлах, які ви завантажуєте з інтернету, або в скриптах браузера. Перш ніж завантажити файл, перевірте його на віруси. Ніколи не відкривайте файли відразу після завантаження, спочатку перевірте їх на віруси. Крім цього, встановіть розширення NoScript для браузера Firefox . Воно заважає скриптам, які потрібні для відображення певного контенту в браузері, переносити зловмисне програмне забезпечення.

4 . Попрацюйте з настройками браузера

В «Налаштуваннях» браузера виберіть опцію «Не зберігати файли cookies». Цей пункт меню може називатися по-різному. Наприклад, в браузері Яндекса ця опція називається «Відправляти сайтам запит «Не відстежувати». Cookies – це невеликі текстові файли, які зберігаються на вашому комп'ютері, щоб сайт міг наступного разу визначити, що ви вже були на сторінці.

5 . Не залишайте слідів при пошуку в інтернеті

Google зберігає всі ваші пошукові запити. В якості альтернативи, можна використовувати пошукові машини DuckDuckGo і Startpage.

6 . Використовуйте спеціальні хмарні служби

Є чимало служб по хмарному зберіганню даних типу Dropbox . Від них не можна очікувати повної безпеки ваших даних. В якості альтернативи ви можете створити власну «хмару» за допомогою програми OwnCloud. Плюс: завжди шифруйте дані перед завантаженням у "хмару". Тільки врахуйте, що метадані (назва файлу, час і місце завантаження) все одно будуть доступні потенційним зловмисникам.

7 . Використовуйте складні паролі

Ніколи не використовуйте один і той же пароль для різних служб. Управляти паролями допоможуть менеджери паролів, такі, як KeePass для Windows або KeePassX для Mac.

8 . Шифруйте жорсткий диск

Це можна зробити за допомогою стандартного ПЗ на вашому комп'ютері. Це допоможе убезпечити дані у разі втрати або крадіжки комп'ютера. І не забувайте створювати резервні копії.

9 . Зробіть своє спілкування безпечним

Використовуйте різні адреси електронної пошти в різних цілях. Радимо встановити поштовий клієнт Thunderbird з розширенням Enigmail. Якщо ви все ж відкриваєте електронну пошту в браузері, переконайтеся, що передача даних відбувається через безпечний протокол SSL. Поменше користуйтеся прямими повідомленнями в Facebook і Twitter, електронна пошта – це більш безпечний варіант.

10 . Потурбуйтесь про безпеку мобільних пристроїв

Намагайтеся використовувати планшет або ноутбук з програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом. Деактивуйте UMTS і GPS , щоб ваше місце розташування не могли відстежити через ці пристрої.

11 . Не дозволяйте перехоплювати ваші дзвінки

Звичайно, можна купити спеціальний мобільний телефон з шифруванням всіх даних , але за такий рівень безпеки доведеться викласти відповідну суму. Замість цього можна використовувати додатки RedPhone і OStel , які шифрують ваші дзвінки. Інтернет-телефонія (Viber) – це теж хороший варіант, який дозволяє не використовувати телефонні лінії і мобільні мережі .

12 . Не дозволяйте відстежувати ваше місцерозташування

По-перше , деактивуйте GPS. Але повна гарантія можлива тільки в тому випадку, якщо з телефону витягнути акумулятор і сім-карту.

Джерело: DW Academie

Ще Поради для журналістів