IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

22

67

2

24

У Вінниці представник ІМІ разом з журналістами дізнавалися у поліції, чому до суду доходить мало справ

Фото – Власно.інфо

Представник ІМІ у Вінницькій області Антон Булгаков під час зустрічі з поліцією наголосив на тому, що попри численність заяв від журналістів та відкриття кримінальних проваджень, до суду доведено дуже мало справ, повідомляє Vlasno.info.

На зустріч, яку організували Інститут масової інформації та Громадська рада при Вінницькій ОДА 26 вересня прийшли представники ЗМІ, правоохоронних органів та громадськості.

На початку зустрічі Антон Булгаков розповів про загальну картину порушень прав журналістів та про конкретні випадки порушень прав журналістів.

“Зокрема, на Вінниччині щомісяця порушуються права журналістів. Статистика показує, що справи або закриваються, або шукаються якісь зачіпки: що він не є журналістом або він не виконував свої професійні обов’язки абощо. Згадав січневий випадок, коли особи ромської національності перешкоджали роботі журналістки онлайн-видання “Вінниця.інфо”, поводились агресивно, погрожували. Проте ця справа виявилась закритою”, – зазначив Булгаков.

Заступник начальника Вінницького відділу поліції головного управління Нацполіції Максим Рижов підтвердив, що така заява була. За його словами, провадження відкрили на основі письмової заяви журналістки, яка провела розслідування про жебраків на Вінниччині. Також він додав, що навіть були встановлені та допитані особи, які їй погрожували. Але згодом від неї надійшла ще одна заява з проханням закрити справу.

Представник ІМІ нагадав ще один випадок – про журналістку газети “33 канал” Людмилу Поліщук, яку силою виштовхали з засідання сесії Агрономічненської сільської ради. “Ще один випадок стосувався журналістки газети “33-й канал”, яка намагалась потрапити на сесію сільської ради в Агрономічному. Її, вагітну, виштовхали звідти”, – розповів Антон Булгаков.

У свою чергу заступник начальника міської поліції відповів, що провадження закрили, бо пізніше журналістка написала заяву, що вона претензій немає, адже матеріальної шкоди їй не завдали.

Також представник ІМІ нагадав про випадок із головним редактором онлайн-видання “Вежа” Андрієм Качором, коли охоронець служби безпеки програми “Ревізор” (Новий канал) перешкоджав журналістам “Вежі” проводити відеозйомку ревізії кафе “Пиріжкова”. На зустрічі був присутній Андрій Качор, який на сам розповів про інцидент.

Вінницьку поліцію «допитували» про справи погроз журналістам та їх побиття

Фото – Власно.інфо

Вінницьку поліцію «допитували» про справи погроз журналістам та їх побиття

Андрій Качор – фото Власно.інфо

Вінницьку поліцію «допитували» про справи погроз журналістам та їх побиття

Вінницьку поліцію «допитували» про справи погроз журналістам та їх побиття

Максим Рижов, фото – Власно.інфо

Вінницьку поліцію «допитували» про справи погроз журналістам та їх побиття

Володимир Воловодюк – фото Власно.інфо

Він зазначив, що під час конфлікту мало місце перешкоджання професійній діяльності. Проте поліція, за його словами, відмовила у відкритті кримінального провадження. “В офіційному документі ця ситуація була названа “непорозуміння”. І що здивувало: не було припинення працівниками поліції самого правопорушення. Людина при наявності поліцейських на місці продовжувала забороняти проводити зйомку журналістам в громадському місці, чим порушувала чинне законодавство. На жаль, жодної реакції від правоохоронців не відбулось. Ми оскаржували цей висновок у прокуратурі. З огляду на попередній досвід, розуміли, що особливих перспектив це немає”, – розповів Качор.

Максим Рижов зазначив, що випадок названо “непорозумінням”, тому що іншою стороною конфлікту були теж журналісти, з програми “Ревізор”. Крім того, не було встановлено ознак правопорушення.

Також у заступника начальника міської поліції цікавились, чи повинен журналіст мати посвідчення, адже є кореспонденти-фрілансери. Той сказав, що посвідчення має бути, але зазначив, що редакційне завдання ніхто вимагати не має права.

Крім того, під час зустрічі було обговорено про побиття засновника “Медіа центру “Власно” Володимира Воловодюка. “Було вже майже темно. Назустріч по тротуару йшли двоє молодих людей. Коли наблизились, вони дістали дубини, старались влучити в голову. Все тривало буквально менше хвилини. Отримав удар в голову, впав, далі — вже в лікарні”, – розповів Воловодюк.

У свою чергу Максим Рижов запевнив, що найближчим часом поліція щодо цього злочину надасть всебічну інформацію: хто був причетний, хто був виконавцем, і головне — хто був замовником. “Одна річ, коли просто посварились, а коли цинічним способом вистежують, щоб нанести травму. Думаю, протягом місяця-двох слідство буде завершено. По частині 4 статті 296 ККУ – “Хуліганство”. Але це більш важка стаття, ніж 171. Бо тут йдеться про тяжкий злочин зі застосуванням спеціальних засобів для нанесення ушкоджень”, – сказав Рижов.

Як пише видання, щодо цього випадку побиття до заступника начальника міської поліції було багато запитань. Журналісти наголошували, що самі знайшли відео і озвучили поліції свої версії побиття.

“Я особисто підходила до слідчого і говорила про версії — хто міг це зробити. За весь цей час зі мною зустрілись лише раз, хоча я безпосередній свідок, – зауважила керівниця “Медіа центру “Власно” Ольга Маліновська. – Версії викладала, але ніхто не запитав, чому самі ці версії”.

Також було піднято питання про побиття журналіста онлайн-видання “Власно.інфо” Богдана Новака. Поліції продемонстрували також відео, на якому чітко видно, як його б’ють. “Били чоловіків, або людей, які фільмували. І хоча я вигукував, що я із преси, ніхто на це не зважав. Найприкріше, що два рази мене били в присутності правоохоронних органів”, – сказав він.

Коментуючи хід слідства у цій справі, Максим Рижов зазначив, що кримінальне провадження відкрито за частиною другою статті 345 ККУ. Запевнив, що ця стаття охоплює і 171, і що вона більш жорстка. Адже там йдеться про перешкоджання при виконанні професійних обов’язків з нанесенням насильницьких дій. Також він додав, що на початку жовтня очікується проведення повної судово-медичної експертизи у цій справі.

Як пише видання, до представників правоохоронних органів у присутніх було ще багато запитань, але час зустрічі було вичерпано.

Ще Наша діяльність