IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

У Полтаві поліція звітувалася, що зробила для захисту журналістів

25 липня у Полтаві відбулася друга спільна зустріч журналістів та керівництва обласної поліції. Представники ЗМІ, представниця ІМІ в Полтавській області Надія Труш, голова НСЖУ в Полтавській області Євген Лопушинський,  обговорювали разом із правоохоронцями хід кримінальних проваджень, відкритих за фактами погроз та перешкоджань діяльності журналістів.

Традиційно на зустрічі також були присутні полтавські журналістки – головна редакторка Полтавської обласної газети “Коло” Тетяна Цирульник, яка отримала телефоном пораду “поберегти своє здоров’я”; журналістка інтернет-видання “Полтавщина” Дарина Синицька, якій у соціальній мережі погрожували, редактор “Кременчуцької газети” Олег Булашев із Кременчука, якому погрожують убивством після статей про міський морг. За всіма фактами поліція раніше відкрила кримінальні провадження, нині щодо кожної справи представники обласної поліції відзвітувалися. Після узагальненої інформації, потерпілим журналістам персонально слідчий, що веде їх справи, дав роз’яснення.

Крім того, у коментарі представниці ІМІ заступник начальника ГУ НП – начальник слідчого управління Сергій Чиж розповів, що в трьох найрезонансніших минулорічних випадках перешкоджань діяльності журналістів поліція “не вийшла на підозрюваних”. Мова про такі справи:

– розслідування за фактом анонімних листів із погрозами на адресу журналістки філії Національної телекомпанії України “Полтавська регіональна дирекція “Лтава” Олені Никифоренко;

– розслідування за фактом нападу голови Карлівської міськради на журналістку телекомпанії “Медіа-Центр “Терра” Тетяну Коломієць;

– розслідування за фактом заборони зйомок та пошкодження техніки пирятинській журналістці ТРК “Пирятин” Альоні Гуленко представником організаторів концерту співака Віталія Козловського.

“Вони у нас у провадженнях, тому що ми маємо лише покази потерпілих і все”, – сказав Сергій Чиж.

Загалом же минулорічних “висяків” більше.

Детальніше про це, а також  про розслідування фактів перешкоджань та погроз полтавським журналістам та результати справ, які розслідують цього року, згодом можна буде почитати у блозі представниці ІМІ у Полтавській області.

Як повідомляв ІМІ, 13 травня редактор “Кременчуцької газети” Олег Булашев отримав погрози вбивством після статей про міський морг.

24 травня видавцю полтавської газети “Коло” і головному редактору сайту kolo.news Тетяні Цирульник невідомий у телефонній розмові порадив “поберегти своє здоров’я”.

Журналістці інтернет-видання “Полтавщина” Дарині Синицькій користувачі соціальної мережі Facebook Руслан Зарубін, Віталій Солоній і Данило Плахов погрожують зґвалтуванням і зникненням безвісти.

24 травня редакторка інтернет-видання “ВПолтаві.інфо” Наталія Очкань заявила про перешкоджання її професійній діяльності з боку забудовників біля історичної будівлі в центрі Полтави.

25 травня у місті Зіньків Полтавської області після нападу госпіталізований до лікарні головний редактор газети “Зіньківщіна “по – іншому” Олексій Леонтій.

ІМІ

Ще Наша діяльність