IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

Цьогоріч кількість відмов у наданні публічної інформації зросла вдвічі – Романюк

Оксана Романюк, фото – Громадське радіо

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк повідомила, що кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла цього року вдвічі. Про це вона повідомила в ефірі “Громадського радіо”.

За її словами, ця тенденція ставить під загрозу реформу децентралізації

“Це дуже багато. За 9 місяців ми зафіксували 31 випадок. Тобто практично по 3,5 випадки в місяць. За минулий рік це було 1,5 випадки на місяць. Фактично кількість відмов місцевих чиновників, місцевих рад, облрад на запити саме журналістів вражаюче зростає”, - пояснила Романюк.

Вона зазначила, що це загальноукраїнська тенденція і про цю проблему треба говорити.

“Зараз триває одна з головніших реформ в Україні - це реформа децентралізації, коли громадяни матимуть більше впливу на прийняття рішень саме на місцевому рівні. На те, як витрачаються саме місцеві  бюджети. І коли вони не отримують відповіді на запити від публічної інформації, то це ставить під загрозу цю реформу також”, - додала Оксана Романюк.

Як повідомляв ІМІ, за 9 місяців 2017 року, експерти ІМІ зафіксували 206 порушень свободи слова (без окупованих територій Криму та Донбасу). Для порівняння, за весь 2016 рік було зафіксовано 264 порушень, за 9 місяців 2016 – 213 порушень. Ненадання доступу до інформації (31 випадок за 9 місяців 2017 р., для порівняння, за весь минулий рік – 30).

Ще Наша діяльність