IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

72

2

25

Представниця ІМІ у Полтаві домовилася про спільні тренінги для журналістів і поліції

Надія Труш – фото прес-служби ГУНП в Полтавській області

Представниця ІМІ у Полтавській області Надія Труш за підсумками зустрічі з керівництвом Головного управління Нацполіції в області домовилась про спільні тренінги для поліції та журналістів.

Також під час зустрічі, яка відбулася 18 жовтня із новим обласним керівництвом ГУНП було обговорено хід розслідування кримінальних проваджень щодо порушень прав журналістів.

На зустріч, ініційовану ІМІ, прийшли журналісти, чиї справи розслідують та представники ЗМІ, які цікавляться темою свободи слова на Полтавщині. Із журналістами зустрілися начальник ГУНП в Полтавській області, полковник поліції Андрій Замахін та т.в.о. заступника начальника ГУНП – начальник слідчого управління, полковник поліції Володимир Тимошко, нещодавно призначені на посади.

Враховуючи, що керівництво обласної поліції лише нещодавно приступило до виконання своїх обов’язків, представниця ІМІ в Полтавській області Надія Труш озвучила перелік основних справ, якими слідство займається із червня.

У свою чергу, Володимир Тимошко розповів про те, скільки справ нині розслідується.

“В теперішній час слідчими підрозділами Полтавської області розслідується 27 кримінальних проваджень, з яких 15 були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Я б ці кримінальні правопорушення розбив на дві частини: ті, де потерпілими є представники ЗМІ. Однак не можна стверджувати, що метою було саме втручання в професійну діяльність представників ЗМІ (наприклад, крадіжки, адже злодій не розбирає, кого грабує, журналіста чи іншого громадянина); друга частина – безпосередньо ті кримінальні правопорушення, вчинені з метою перешкоджання їх професійної діяльності”, – розповів Володимир Тимошко.

Керівництво поліції Полтавщини зауважує, що більшість справ “застрягли” на етапі експертиз. З цього приводу журналістка інтернет-видання “Полтавщина” Дарина Синицька, якій кілька людей погрожували вбивством і зґвалтуванням у соцмережі, розповіла, що в її справі змінилося кілька слідчих, але про це та інші нюанси щодо розслідування справи вона дізналася потім, про зміни їх не слідчі не повідомляли. Керівник ГУНП в Полтавській області Андрій Замахін пообіцяв, що за подібні вчинки (бездіяльність і не інформування) слідчі понесуть дисциплінарне покарання.

Представниця ІМІ Надія Труш запропонувала поліції проводити регулярні спільні навчальні тренінги для журналістів та правоохоронців з метою покращення комунікації, взаємодовіри та розуміння алгоритму роботи поліцейських під час розслідувань, а також для розширення знань журналістів про те, як діяти, коли перешкоджають професійній діяльності під час виконання редакційного завдання.

Пропозицію представниці ІМІ поліція і журналісти сприйняли схвально, уже під час зустрічі виникали запитання, як варто поводитися у тій чи іншій ситуації. За підсумками було домовлено, Надія Труш передасть пропозиції журналістів поліції, і уже з наступних місяців має відбутися перше таке заняття.

Фото – прес-служба ГУ Нацполіції в Полтавській області та Надія Труш

Ще Наша діяльність