IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

Представниця ІМІ Мая Голуб розповіла луцьким студентам про стан свободи слова

У Міжнародний день солідарності журналістів представниця Інституту масової інформації у Волинській області Мая Голуб провела лекцію студентам у Луцьку про стан свободи слова в Україні та про перешкоджання у роботі працівникам волинських ЗМІ.

Зустріч зі студентами відбулася 7 вересня на факультеті філології та журналістики Східноєвропейського  національного університету  імені Лесі Українки.

Мая Голуб розповіла, що зараз Волинь у трійці лідерів серед областей, де зафіксовано найбільше порушень щодо журналістів з початку року. Волинь займає третє місце (15 випадків), Миколаївщина на другому місці (17 випадків), а на першому Київ з областю  (38 випадків).

Журналістка зазначила, що ІМІ за вісім місяців 2017 року зафіксував на території України 172 випадки порушень свободи слова.

Також Мая Голуб зауважила, що про порушення прав журналістів потрібно говорити, писати й скаржитись у відповідні установи, оскільки мовчання лише сприяє новим порушенням.

Вона розповіла, що у Волинській області траплялися інциденти, коли журналістів не пропускали в приміщення або ж не надавали інформацію на запити, погрожували працівникам ЗМІ й навіть пошкоджували майно. Також Голуб розповіла про журналістські стандарти, про дотримання Етичного кодексу, навела приклади зі свого журналістського досвіду.

Студенти питали про акредитацію журналіста і чи це може бути підставою, щоб не пропустити в приміщення органів влади.

 

Журналістка відповіла, що, відповідно до частини 1 статті 26 Закону України “Про інформацію”, відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень. Акредитація – це добровільна справа журналістів і не має відмінностей щодо акредитованих і неакредитованих журналістів.

Вона додала, що Закон України “Про інформацію” гарантує кожному журналісту право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться. Тому журналісти повинні знати закони, щоб знати, як діяти і захищати свої права.

Студентів цікавили також правила фото- та відеозйомки, а також журналістські експерименти під час проведення розслідувань.

Представниця ІМІ на прикладах своєї роботи  у розслідуваннях розповіла про це.

Ще Наша діяльність