IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

72

2

25

Після зустрічі з ІМІ Луцька міськрада погодилась внести зміни в положення про акредитацію журналістів

Представниця Інституту масової інформації у Волинській області Мая Голуб передала рекомендації для Луцької міської ради щодо внесення змін у положення про акредитацію для журналістів. Натомість у міськраді пообіцяли врахувати пропозиції ІМІ при внесенні змін до положення про акредитацію.

Експерти ІМІ розробили рекомендації для приведення порядку акредитації в Луцькій міськраді для журналістів та інших працівників ЗМІ у відповідність до положень чинного законодавства України.

Проаналізувавши теперішнє положення про акредитацію міськради, експерти ІМІ зробили висновок, що не всі вимоги відповідають нормам Закону України “Про інформацію”.

31 жовтня в рамках проекту “Рада дружня до медіа” представниця ІМІ зустрілася з начальницею відділу інформаційної роботи Луцької міської ради Зоєю Балюк та секретарем Луцької міської ради Григорієм Пустовітом, щоб обговорити  це питання.

Зоя Балюк зазначила, що Луцька міська рада є відкритою до медіа, адже там немає акредитованих журналістів.

Окрім того, за час роботи начальниці відділу інформаційної роботи міськради ще не було випадків, коли журналістів не впускали на сесію міськради або ж на інші  відкриті заходи.

Варто відзначити, що засідання Луцької міськради транслюються онлайн в мережі Інтернет, на офіційному веб-сайті ради, а також на сайті зберігається у вільному доступі архів відеотрансляцій.

Секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт зазначив, що погоджується з тим, що варто внести зміни у чинному положенні про акредитацію. Він пообіцяв, що врахує поради експертів ІМІ.

“Я сьогодні маю повноваження міського голови. Зміни будуть внесені. Це не є проблема”, – зазначив він.

Мая Голуб під час розмови зазначила, що зараз головне, щоб положення про акредитацію відповідало чинному законодавству й права журналістів  не порушували й надалі.

Вона також нагадала, що, відповідно до частини 1 статті 26 Закону України “Про інформацію”, акредитація не може бути причиною недопуску в приміщення, адже акредитація  –  добровільна справа журналістів. Також не повинно бути відмінностей щодо акредитованих і неакредитованих журналістів.

Секретар міськради Григорій Пустовіт зазначив, що про внесені зміни до положення про акредитацію для працівників ЗМІ поінформують регіональну представницю ІМІ найближчим часом.

Як повідомляв ІМІ, 5 жовтня 2017 року в Києві ГО “Інститут масової інформації” презентував результати дослідження “Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ “Про інформацію” у регламентах місцевих рад”.

Дослідження реалізоване в рамках проекту ІМІ “Блогери України проти корупції” за підтримки Freedom House.

У рамках проекту  експерти ІМІ проаналізували регламенти 47 обласних та міських рад на предмет забезпечення прав журналістів та дотримання вимог Закону України “Про інформацію”. Дослідження показало, що із 47 місцевих рад понад третина (17 рад) порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів.

Тому експерти ІМІ розробили рекомендації для усунення проблемних моментів із регламентів цих 17 рад.

Представники ІМІ у регіонах проконтролюють втілення в життя запропонованих рекомендацій.

Ще Наша діяльність