IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

22

67

2

24

Оксана Романюк: Узбецький опозиційний журналіст просить політичного притулку в Україні

У студії Громадського радіо була Оксана Романюк – виконавча директорка Інституту масової інформації та представниця організації «Репортери без кордонів». Розповіла про узбецького журналіста Нарзулло Охунжонова, якого 20 вересня затримали в Україні.

«Зараз в Україні перебуває відомий узбецький журналіст, який десь уже чотири роки до того, як приїхав в Україну, проживав у Туреччині через те, що був змушений виїхати з Узбекистану. Він займався критичною політичною журналістикою і, поки перебував у Туреччині, випустив книжку про корупцію влади в Узбекистані. Наскільки мені відомо, він переїхав з Туреччини тому, що там були якісь намагання отруїти його дітей, наскільки я знаю.

Перед тим як він в’їхав до України, ми консультувалися з іншими правозахисниками, і не рекомендували їхати в Україну, тому що тут у нас шанси отримання політичного притулку дуже низькі, на жаль. Зараз цей журналіст перебуває у СІЗО.

У 2009 Республіка Узбекистан подала його на розшук у міжнародну систему «Інтерпол», начебто за шахрайство в сумі 2 000 доларів. Через це, коли він тільки приземлився в аеропорту Жулян у нас у Києві, 20 вересня, родину одразу розділили, а він прилетів з дружиною і в нього п’ятеро неповнолітніх дітей, його одразу затримали. За процедурою, коли людина знаходиться в базі розшуку «Інтерпол», Україна змушена його затримувати. І 26 вересня Солом’янський райсуд Києва виніс рішення про те, щоб затримати його на 40 днів, і протягом цих 40-ка днів Україна буде приймати рішення про екстрадицію його назад до Узбекистану», – розповіла вона.

🔊 запис знаходиться тут

Ще Наша діяльність