IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

15

56

2

13

Експерт ІМІ став співавтором книги про медіаграмотність

Експерт ІМІ Роман Кабачій виступив співавтором книги статей та плакатів на тему медіаграмотності «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві». Презентація книги відбулася 5 жовтня у Музеї Тараса Шевченка у Києві.

Ініціатором та видавцем збірника стало творче об’єднання Pictoriс. Проект реалізовано за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках програми Transition Promotion Program.

Анастасія Денисенко

«Це не є підручник у прямому сенсі, ми зібрали авторські тексти та поєднали їх із постерами і плакатами, злучивши дві творчі професії – журналістів і художників», – сказала на відкритті презентації Анастасія Денисенко, одна з кураторок проекту.

Заступниця посла Чехії Зденка Цайсова розповіла, що цей проект вкладається у низку інших, фінансованих Чехією, в тому числі з Інститутом масової інформації (щодо прозорості медіавласності, дотримання журналістських стандартів у ЗМІ). Презентацію цього збірника приурочено до дня народження Вацлава Гавела, а виставка із плакатами, розміщеними у книзі, експонується на бульварі його імені у Києві.

Роман Кабачій

«Я хочу подякувати організаторам за ідею цього збірника передусім як представник ІМІ, адже ми на щодень займаємося справами, що сприяють медіаграмотності населення, – сказав Роман Кабачій. – Проте тут я також як історик, і, власне, коли отримав запрошення написати текст, то я знав, про що він буде – «Медіаграмотність та історія». Історія у ЗМІ – це не лише суто історичні статті, це прив’язка до сучасності, до політики. Всі ми з вами були свідками, як перед конфліктом на Донбасі в тому числі історичними маніпуляціями роз’ятрювали штучно різниці між регіонами, і війна є в тому числі наслідком цих маніпуляцій. Неправдиві чи неперевірені історичні свідчення можуть ранити, це стосується передусім вразливих груп населення, як нацменшини, старше покоління».

Експерт ІМІ закликав не бути байдужими до історичних неправдивостей, маніпуляцій та перекручень та сигналізувати у ЗМІ, якщо з такими є нагода зустрітися.

Інші статті до збірника написали Тетяна Артушевська, Артем Бабак, Сергій Горбачов, Лариса Денисенко, Валентина Клименко, Ондржей Кундра, Ярослава Куцай, Дарина Ніколенко, Оксана Піддубна, Антон Семиженко, Ірина Славінська, Петр Тржешняк, Мартін М. Шімечка.

Книга ілюстрована плакатами авторства: Анна Андрєєва, Віра Білостоцька, Олег Грищенко, Тетяна Денисенко, Поліна Дорошенко, Анна Іваненко, Костя Марценківський, Женя Полосіна, Анна Сарвіра, Олена Старанчук, Юлія Тверітіна, Олена Тихонюк та Валерій Тихонюк, Ілля Угнівенко, Олег Щерба.

ІМІ

Ще Наша діяльність