IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

72

2

25

Експерт ІМІ: “Польща в плані інформаційної безпеки вчиться в України”

“Польща багато в чому вчиться захищати свій інформаційний простір у України, оскільки ми раніше вимушені були пройти цей шлях, – сказав експерт ІМІ Роман Кабачій, виступаючи на міжнародному круглому столі «Євроінтеграційний досвід Польщі: виклики для України» в Університеті імені Бориса Грінченка. – Приміром, польська мовна редакція українського сайту “StopFake” з’явилася лише кілька місяців тому, при цьому що усіх редакцій є вже більше десятка”.

Кабачій виступив в рамках 1-го панелю круглого столу – “Гуманітарна безпека України в контексті глобалізаційних процесів” із темою “Інформаційна війна проти України: європейський аспект”. Він зазначив, що українська карта є одним із елементів гібридної війни проти єдності Євросоюзу, і коли в Польщі в медіа шириться істерія щодо т.зв. “бандеризму”, то це не лише аспект польсько-українських відносин, а й намагань Кремля розхитати довіру поляків і українців один до одного, а відтак – прагнення українців до ЄС.

“Існування армії польськомовних тролів це одне, але коли медіа, проплачені експерти, “корисні ідіоти” легітимізують тези цих ботів, це вже велика проблема. Так, у Польщі діє сторінка “V російська колона у Польщі”, котру веде Марцін Рей, вона висвітлює різного роду провокації, куплених агентів, спроби “ознайомчих” поїздок до Криму, конкурсів “слов’янської культури” тощо, але цього не досить. Мало хто розуміє, що інформаційна війна це також війна культур, і коли хтось вітає приїзд до Польщі хору Александрова, то не зовсім розуміє, що це теж елемент пропаганди”, – сказав Кабачій.

Експерт навів приклад Чехії, де – з одного боку – є кілька десятків сайтів пропагандитського характеру, з іншого – при МЗС створено експертну групу з протидії інформаційній інвазії Кремля, як теж кілька громадських організацій включено у цю роботу. На питання з залу, чому ж таки Україна поступається в інформаційній війні, Кабачій відповів, що нам не вистачає майданчиків різними мовами, де можна було б напряму показувати українську точку зору, достатньої кількості корпунктів закордонних медіа, головною ж зброєю наразі залишається об’єктивність українських медіа.

У круглому столі взяли участь студенти та викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка, Ніжинського університету ім. Миколи Гоголя, Краківської вищої педагогічної школи. Присутньою також була 1-й радник посла Польщі в Україні Емілія Ясюк.

ІМІ

Ще Наша діяльність