IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

8

41

0

11

Експерт ІМІ: “Лідери опінії повинні зважати на ширення мови ворожнечі в соцмережах”

“Лідери опінії повинні зважати на ширення мови ворожнечі в соцмережах. Маємо кілька прикладів, коли навіть без публікації в ЗМІ певні інформаційні вкиди з боку шанованих письменників, медіаекспертів здіймають бучу і роз’ятрюють суспільство, котре і так уже міцно поділене війною”, – так прокоментував експерт ІМІ Роман Кабачій думку політичного оглядача журналу “Фокус” Мілана Леліча щодо того, що в соцмережах повинен залишатися простір для приватності і особистої характеристики тих чи інших соціальних груп.

Дискусія “Мова ворожнечі в літературі і медіа” відбулася в рамках Книжкового Арсеналу в суботу, 20 травня, організатором виступив Міжнародний фонд “Відродження”, представниця якого Радослава Чекмишева виступила модераторкою зустрічі.

“Власне на авторських поглядах, виражених у колонках, ЗМІ вмивають руки щодо присутності мови ворожнечі на своїх сторінках. Себто: це не ми, ми не несемо відповідальності за ці слова, а слова сказані і роблять свою злу справу”, – сказав Роман Кабачій.

На його думку, якщо до останнього Майдану і до війни на Сході мова ворожнечі і була присутня в ЗМІ, то невеликою мірою (приклади висвітлення табору для сирійських біженців у Яготині, локальні конфлікти з ромськими громадами), то з початком протистоянь мова ворожнечі захлеснула всю країну. На вістрі мови ворожнечі опинилися переселенці з Донбасу. Виною цьому як політики, котрі проплачували замовні матеріали, у яких вишуковувалися “фашисти”, як теж окремі ЗМІ, котрі у гонитві за лайками, поширенням не гребували розміщувати відверті фейки.

“Я хочу подякувати присутньому тут Сергію Жадану як представнику літературної спільноти за його виразну позицію у зшиванні суспільства, в той час коли окремі письменники чи медіакритики можуть “міняти Волноваху і Авдіївку” на те, аби лишень в країні панувала українська мова”, – сказав Кабачій.

У свою чергу Сергій Жадан сказав, що вважає мову ворожнечі “мовою слабаків”.

У дискусії взяли також участь поетка Євгенія Чуприна, літературознавчиня Марія Іваницька, директорка Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” Ольга Жмурко.

ІМІ 

Фото надані фондом “Відродження”. 

Ще Наша діяльність